Tego życzą nam uczniowie…

Tego życzą nam uczniowie…

Tuż przed wigilijną wieczerzą może nie każdy z nas odpali komputer czy telefon. 

Pracę zostawiliśmy za sobą, teraz jest czas, by w gronie najbliższych cieszyć się z Bożego Narodzenia. Mimo wszystko gdzieś z tyłu głowy mamy naszą “szkolną rodzinę”, nasze szkolne dzieci. Ja też w przerwie między pieczeniem i gotowaniem postanowiłam wyrzeźbić krótki tekst, by przekazać dobre słowa od moich uczniów.

Tydzień temu podczas indywidualnych rozmów z uczniami o ich ocenie semestralnej skorzystałam z okazji i zadałam jeszcze dwa pytania. Gdybyś mógł złożyć wszystkim nauczycielom życzenia świąteczne, to czego byś życzył? Nie tylko swoim, ale tak w ogóle… Drugie pytanie brzmiało: “kto to jest nauczyciel idealny?”. Do idealnego nauczyciela wrócę przy okazji, tymczasem mam zgodę uczniów i ich rodziców, by puścić w świat to, co usłyszałam. A zatem, kochani Nauczyciele, oto przekazuję wiadomość z pierwszej ręki:

Szczęścia, pomyślności, wesołych Świąt, żebyście byli zdrowi, nie chorowali, byli szczęśliwi, dostali fajne prezenty, żebyście się nie martwili, żeby Wasi uczniowie byli lepsi i nie gadali, żeby klasy były grzeczne, żeby głos i nerwy się nie wyczerpały, dużo pracujecie, więc czasu z rodziną, żebyście mogli mieć moc, by szybko sprawdzać prace, a nie siedzieć nad nimi w weekendy, dobrej Pasterki i uśmiechu, spokoju, ciszy, motywacji, spokojnych uczniów, odpoczynku.

Uczniowie naprawdę dobrze nam życzą. Nie żałujmy oddanego im serca.

Radosnych Świąt, Kochani Pedagodzy!

Joanna Miller

One thought on “Tego życzą nam uczniowie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *